Najúspešnejšími vo výjazde na Lysebotn boli Eckhoffová a Fillon Maillet - BiatlonMagazín™ - žijeme biatlonom

NAJNOVŠIE SPRÁVY

Featured

5. augusta 2021

Najúspešnejšími vo výjazde na Lysebotn boli Eckhoffová a Fillon Maillet

Dnešným dňom započal Blinkfestivalen a s ním aj tradičný výjazd na Lysebotn v dĺžke 7,5 km. Kým nórska mužská špička porovnanie s bežcami na lyžiach tento ročník neabsolvovala, tak ženské áčko na štarte bolo.

S náročným výjazdom v Lysebotne si najlepšie poradila domáca bežecká favoritka Therese Johaugová. Zvíťazila o minútu a pol pred krajankou Heidi Wengovou. Z biatlonistiek bola najlepšou jedenásta Tiril Eckhoffová s mankom už 5:14,7 min. Na chrbát jej dýchala Lotyška Baiba Bendiková, ktorá dosiahla vrchol len štyri sekundy za najlepšou ženou minulej biatlonovej sezóny.

Minulý ročník bola z biatlonistiek najvyššie dnes trinásta žena Marte Røiselandová (+5:48,9 min.). Justine Braisazová-Bouchetová bola zas najlepšou Francúzkou na 14.mieste, jediná štartujúca Talianka Federica Sanfillippová na 24., Selina Gasparinová zo Švajčiarska vybehla na Lysebotn Opp ako 31. Výjazd nedokončila Julia Simonová

Medzi mužmi zvíťazil domáci Gaute Kvåle. Vo finiši zdolal o sekundu Švéda Jensa Burmana. O takmer dve minúty zaostal na víťaza najlepší biatlonista a dnes deviaty Quentin Fillon Maillet. Pekný výsledok si vybojoval aj 16. Philipp Horn - jediný štartujúci nemecký biatlonista. Na virtuálnych stupňoch víťazov medzi biatlonistami by skončil aj mladý Francúz, dnes sedemnásty Eric Perrot

Záznam z výjazdu odvysiela NRK o 22:00. Zajtra sa biatlonisti presunú do Sandnesu, kde bude Blinkfestivalen pokračovať superšprintmi. Im budú predchádzať prológy. Naživo bude podujatie vysielať aj NRK. Podujatie sledujeme podrobne v minútových bleskovkách