Jurlovová a Volkov si vystrieľali víťazstvo na World Team Challenge - BiatlonMagazín™ - žijeme biatlonom

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt yurlova volkov

Ruský pár v zložení Jekaterina Jurlovová a Alexej Volkov zvíťazil v 16.ročníku biatlonovej exhibície World Team Challenge v nemeckom Gelsenkirchene. Radujú sa z prvého víťazstva na tomto celosvetovo obľúbenom podujatí.

Skvelí Rusi

Úzka trať dlhá 1250 km s niekoľkými kopčekmi a hrboľmi sľubovala zaujímavé pretekanie. Už v prvom kole to spoznala česká reprezentantka Eva Puskarčíková, keď pri stúpaní musela kvôli Anais Bescondovej a Karin Oberhoferovej pred sebou zastaviť a trochu sa zoznámila so snehom.

Preto dorazila na prvú streľbu až na chvoste. Za ňou bola len Talianka Karin Oberhoferová, ktorá prichádzala na jednej lyži. Potom sa česká dvojica posúvala dopredu. Trochu lepšie strieľal Ondřej Moravec, ale záverečná stojka vyšla obom na výbornú.

Moravec sa po záverečnej ôsmej streľbe dostal dokonca na druhé miesto, ktoré v závere tesne udržal pred Francúzom Emilienom Jacquelinom a Rakúšanom Julianom Eberhardom. Zvíťazilo ruské duo a to aj s dvomi trestnými kolami Jekateriny Jurlovovej na poslednú streľbe. Alexej Volkov potom všetko napravil a došiel do cieľa o 9,2 sekundy pred Moravcom.

Domáce dva tímy sa umiestnili až v druhej polovici.
Až šieste nakoniec skončilo Japonsko. Za mohutnej podpory nemeckých fanúšikov sa po celú dobu pohybovalo na čelných priečkach, ale Mikita Tačizaki nezvládol záverečnú streľbu.

Vynikajúco strieľajúci Rusi obhájili prvenstvo

Jekaterina Jurlovová a Alexej Volkov boli k neporazeniu. V druhom polčase absolvovali len jedno trestné kolo (Volkov) a zariadili štvrté ruské víťazstvo na štadióne futbalistov Schalke 04. To posledné sa urodilo v roku 2012. Vtedy po boku Antona Šipulina išla práve Jurlovová. Z výhry sa radoval aj nemecký tréner Rusov Ricco Groß.

Zaslúžené víťazstvo získali ruské hviezdy.
Druhá skončila Eva Puskarčíková s Ondřejom Moravcom, čo znamená pre Českú republiku vyrovnanie maxima a zároveň zopakovanie letošného výkonu.

Tretie skončilo Rakúsko. Lisa Hauserová mala pôvodne ísť so Simonom Ederom, ale Julian Eberhard sa ukázal ako schopná náhrada. Na štvrtej priečke prišlo Francúzsko. Najlepšou domácou dvojicou boli šiesti Franziska Hildebrandová a Erik Lesser.

Ten mohol ľutovať troch chýb na záverečnej stojke. Inak mohol zabojovať o tretie miesto. Nestalo sa, a tak prvýkrát od roku 2012 chýbal nemecký pár na stupňoch víťazov. Aj napriek tomu si diváci exhibíciu poriadne užili a už vyzerajú nadchádzajúci 17. ročník.