SP Östersund: Hofer sa raduje z víťazstva po dlhej dobe, v boji o veľký krištáľový glóbus ide do tuhého - BiatlonMagazín™ - žijeme biatlonom

BiatlonMagazín™ - žijeme biatlonom

Žijeme biatlonom

NAJNOVŠIE SPRÁVY

Featured

19. marca 2021

Lukas Hofer po siedmich rokoch zvíťazil v šprinte Svetového pohára. Podarilo sa mu to vrámci poslednej zastávky v Östersunde. Tridsaťjedenročný Talian zvíťazil vo Svetovom pohári iba druhýkrát v kariére. Strieborný Sebastian Samuelsson za víťazom zaostal o 4 sekundy a šiestykrát v kariére vystúpil na stupne víťazov (prvýkrát na domácej pôde). Na pódiu ich doplnil taktiež bezchybný Tarjei Bø

Napínavý ostáva súboj o celkové víťazstvo v hodnotení SP. Sturla Lægreid dnes neminul ani jeden terč a v cieli mu patrila šiesta priečka. Náskok dnes siedmeho Johannesa Bøa v celkovom hodnotení stiahol na päť bodov, ak berieme do úvahy škrt štyroch najhorších výsledkov.

Sezónne maximá si zašli 9. Vladimir Iliev z Bulharska, 15. Thierry Langer z Belgicka (osobné maximum) či 29. Japonec Tsukas Kobonoki

ita Lukas Hofer: Je to neskutočné! Po toľkých rokoch som sa dočkal víťazstva. Stál som sedemkrát na pódiu od poslednej výhry (v Antholzi v šprinte roku 2014 - pozn. red.). Dnes som bol v posl. kole unavený, ale podržali ma skvele pripravené lyže. Streľbu som mal čistú - druhýkrát v šprinte za sebou.

Dôležité dokumenty: Výsledky šprintu mužov / Analýza pretekov / Poradie disciplíny