Gabrielu Koukalovú nepustia na Zimné olympijské hry v Pchjongčchangu zdravotné problémy, Ole Einar Bjørndalen zase nemal dostatočnú výkonnosť. Pod piatimi kruhmi budú ale chýbať aj ďalšie hviezdy na čele s tými ruskými.
Koho teda v Pchjongčchangu neuvidíme?
#1 Ole Einar Bjørndalen
Pre všetkých platia rovnaké pravidlá. To ukázali nórski funkcionári, keď na hry nenominovali Oleho Einara Bjørndalena. Na rozdiel od Erlenda Bjøntegaarda či Henrika L'Abee-Lunda nesplnil kritériá. Čo je na tom, že je 44-ročný biatlonista najväčšou legendou svojho športu a je ovenčený ôsmimi olympijskými zlatami. Do Pchjongčchangu sa ale predsa len pozrie. Ako člen realizačného tímu bieloruskej výpravy a hlavne ako manžel Darje Domračevovej, ktorá pôjde dosť nahor.
© ski-nordique.net |
#2 Gabriela Koukalová
Malo ísť o vrchol jej kariéry. Možno aj o posledné olympijské hry. Gabriela Koukalová ale musí svoje plány odložiť. Prakticky celú prípravu jej zhatili boľavé lýtka, ktoré jej nedovolili ani jeden štart vo Svetovom pohári. V polovici januára potom prišiel definitívny verdikt: Olympiáda bude bez Koukalovej. Majsterku sveta a držiteľku veľkého krištáľového glóbusu to ale nezlomilo a už začala nahlas premýšľať o účasti v Pekingu za štyri roky.
#3 Anton Šipulin
Správa Medzinárodného olympijského výboru šokovala nielen Rusko, ale celý biatlonový svet. Ak bol niekto z ruských biatlonistov považovaný za úplne férového, tak to bol Anton Šipulin. Napriek tomu ani on neprešiel sitom, ktoré pustilo do Pchjongčchangu len vybraných ruských športovcov. Pre 30-ročného Šipulina je to o to bolestivejšie, že si nebude môcť splniť svoj sen: Získať konečne na olympiáde individuálny cenný kov. Zatiaľ sa radoval len dvakrát so štafetou.
© sme.sk |
#4 Jean-Guillaume Béatrix
Francúzsky tím je tak nabitý, že sa do neho nevošiel bronzový medailista zo stíhacieho závodu v Soči. Jean-Guillaume Béatrix bol v posledných šiestich sezónach pevnou súčasťou svetovej špičky, ale olympijský ročník mu od začiatku nevychádzal. Nedosiahol na lepšie ako 19. miesto a nasledoval tak zostup do IBU Cupu. Tréneri v olympijskej nominácii nakoniec dali prednosť Antoniovi Guigonnatovi, Emilienovi Jacquelinovi a Simonovi Fourcadovi.
#5 Jevgenij Garaničev
Na olympiáde v Soči bol po diskvalifikácii Oľgy Viluchinovej jediným z ruských biatlonistov, ktorý získal individuálne medailu. Vo vytrvalostnom závode nestačil len na Martina Fourcada a Erika Lessera. V Pchjongčchangu ale Jevgenij Garaničev svoj cenný kov obhajovať nebude, podobne ako Šipulinovi mu nebol povolený štart. Môže ho to mrzieť, pretože na Majstrovstvách Európy ukázal ziskom bronzu rastúcu formu.
#6 Jekaterina Jurlovová-Perchtová
V aktuálnom ročníku Svetového pohára jej patrí 12. priečka, je jasnou ruskou jednotkou. Ani Jekaterina Jurlovová-Perchtová sa však na olympiádu nepozrie, hoci na inkriminovaných hrách v Soči ani neštartovala. O to viac ju nepovolenie štartu v Pchjongčchangu zasiahlo. Tento mesiac oslávi už 33. narodeniny, takže je možné, že ďalšiu šancu pod piatimi kruhmi majsterka sveta z roku 2015 nedostane.
© ski-nordique.net |
#7 Daniel Mesotitsch
Pamätá si už Zimné olympijské hry 2002. Teraz, v 41 rokoch, túžil Rakúšan Daniel Mesotitsch po piatej olympijskej účasti. Ešte pred rokom o ňom nikto nepochyboval, veď skúsený biatlonista pomohol rakúskej štafete na domácich Majstrovstvách sveta k bronzu. Figuroval aj v bronzovom kvartete zo Soči a v striebornej štvorici z Vancouveru. V tomto ročníku ale nepremenil ani jeden zo šiestich štartov vo Svetovom pohári v body a je tak pochopiteľné, že tréneri dali šancu perspektívnejším pretekárom.
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára