Čo priniesol biatlonový štvrtok alebo Dnešok vo videách - BiatlonMagazín™ - žijeme biatlonom

NAJNOVŠIE SPRÁVY

Featured

17. januára 2019

Čo priniesol biatlonový štvrtok alebo Dnešok vo videách

Dnešný deň boli na programe šprinty v nemeckom Ruhpoldingu vrámci 5.kola Svetového pohára či skrátené individuálne závody na 15 kilometrov pre mužov a 12,5 kilometra pre ženy. Poďme sa prostredníctvom bodov a videí pripomenúť najdôležitejšie okamihy a udalosti, na ktoré sme sa mohli v priebehu štvrtku dívať.

Svetový pohár v Ruhpoldingu

• Nadvláda bratov Bøovcov v šprinte, keď Johannes zvíťazil a jeho starší brat Tarjei obsadil druhú priečku.
  • Rozlúčkový šprint naturalizovaného Belgičana Michaela Röscha, ktorý sa v nemeckom stredisku bude lúčiť s aktívnou športovou kariérou. Zároveň dnes išiel svoj posledný šprint a keďže sa umiestnil na 84.mieste, do sobotňajších stíhacích pretekoch sa nepozrie. Oslavy by mali prebehnúť v nedeľu po hromadných štartoch.
  • Rozhovor so šťastným Johannesom Kuehnom po 7.mieste, ktorému sa konečne podarila streľba.
  • Tlačová konferencia po šprinte mužov sa niesla v znamení dobrej nálady.
  • Výsledkový prepad slovenských mužov. Najlepšie sa umiestnil Martin Otčenáš na 57.mieste.
  • Ďalšie nevydarené preteky pre Kaisu Mäkäräinenovú. Od Nového Mesta na Moravě to ide s jej výsledkami dolu vodou. Jej najlepším individuálnym umiestnením bol práve dnešný šprint, v ktorom sa umiestnila na 21.mieste. Lepšie sa jej darilo len so ženskou štafetou v Oberhofe, kde získala 20.miesto.
  • Anastasia Kuzminová ovládla šprint v Ruhpoldingu vôbec po prvýkrát pred Lisou Vittozziovou a Hannou Obergovou. Do celkového hodnotenia Svetového pohára si pripísala 60 bodov a aktuálne je na 4.mieste. Hneď pred ňou je Paulína Fialková, ktorá dnes do štatistík pridala kvalitné 14.miesto. Dnes to bol skvelý deň pre slovenského fanúšika!
  • Šiesta Dorothea Wiererová po závode prezradila v rozhovore pre IBU, že byť v žltom trikote je pre ňu veľká motivácia.
  • Tlačová konferencia po šprinte žien.
  • V nemeckom Arberi mal premiéru skrátený individuálny závod mužov na 15 km. Niesol sa v nadvláde Alexandra Povarnicina, ktorý si dokázal poradiť so všetkými 20 terčíkmi.

• Ženskej časti dominovala Ukrajinka Julia Žuravoková, ktorá podobne ako Rus jediná vystrieľala čisto všetky štyri položky a jednoznačne ovládla ženský individuál na 12,5 km.